Pair of Vintage Old School Fru

تاریخچه شرکت هواوی از دوره تاسیس تا در حال حاضر

تاریخچه شرکت هواوی از مجال تاسیس تا هم اکنون
وقتی مایکروسافت نیز نتوانست
مراحل رویش و محافظت کاربران سیستم‌عامل‌های تلفن همراه و طبیعتا گوشی‌هایی که این سیستم‌عامل‌ها را دارا‌هستند از چیزی به اسم فیدبک مثبت تبعیت می‌کند .

به این معنی که هر چه فروش گوشی‌های دارای یک سیستم‌عامل یگانه عمده باشد , توسعه‌دهنده‌های بیشتری برای آن سیستم‌عامل اپلیکیشن تولید خواهند کرد . در فیض تعداد اپلیکیشن‌های آن ارتقاء خواهد یافت .

هرچه هم تعداد اپلیکیشن‌ها ارتقاء یابد , طبیعتا تعداد افرادی که به‌سوی این سیستم‌عامل کشیده میگردند بیشتر می‌شود .

این یک سیستم با فیدبک مثبت می باشد . ارتقاء یکی از این دو متغیر یعنی «تعداد اپلیکیشن‌ها» و «فروش گوشی» روی همدیگر تاثیر مثبت می‌گذارد .

ساخت یک سیستم‌عامل تازه برای یک شرکت بزرگ کار مشقت نمی باشد اما تبدیل آن به رقیبی برای سیستم‌عامل‌های جان دار زیاد سخت و نیازمند و پول و سعی فراوانی است .

هواوی
برای مثال هنگامی‌که مایکروسافت سعی کرد سیستم‌عامل ویندوز فون خود را پرورش دهد , به توسعه‌دهندگان نرم افزار پول پرداخت می‌کرد که نرم افزار خود را برای ویندوز فون نیز بنویسند .

البته در غایت به جهت عدم‌استقبال کاربران و مشکل‌ها ویندوز فون , مایکروسافت این پروژه را متوقف کرد . در دنیایی که در آن غولی مثل مایکروسافت نتواند از عهده این کار بر‌آید , بعید است که هواوی بتواند .

هواوی نیز در صورتیکه بخواهد سیستم‌عامل خود را توسعه دهد ناچار است چنین کاری بکند . تاکنون هواوی هیچ علتی برای چنین کاری نداشته است ; چون اندروید یک سیستم‌عامل کدباز است که هواوی آن را در گوشی‌های خود با یه خرده تغییرات به کارگیری می کرد .

از آن‌سو نیز گوگل سرویس ها و به‌روزرسانی‌های امنیتی و نرم‌افزاری اندروید را تامین میکرد و مهم‌تر از آن یک دکان اپلیکیشن یعنی مغازه پلی را داشت که به تمام گوشی‌های اندرویدی سرویس ها ارائه می‌داد .

اندروید اکوسیستمی بود که هواوی و بقیه شرکت‌های تولیدکننده گوشی‌های اندرویدی در آن می‌توانستند حرفی برای گفتن داشته باشند . اما دستور دونالد ترامپ به تحریم هواوی منجر می گردد که در سود گوگل دیگر خدماتی به گوشی‌های اندرویدی تشکیل داد هواوی نخواهد داد .

تحریم هواوی , تحریم‌های نرم و سخت
تحریم هواوی تاثیری دو جنبه‌ای دارااست . جنبه نخستین شرکت‌های مخابراتی و اپراتورهای موبایل را مستقیما پایین تاثیر قرار خواهد که اما در نهایت دود آن به دیده مشتریان نیز می رود .

جنبه دوم تحریم هواوی همین قضیه عدم دسترسی هواوی به خدمات گوگل است که مستقیما روی بازار تلفن‌های همراه و مشتریان تاثیر می‌گذارد . ما به دنبال می‌خواهیم این دو جنبه مورد را باز کنیم ; اما پیش از آن بگذارید کمی از تاریخچه‌ هواوی بگوییم .

تاریخچه هواوی
شرکت هواوی توسط رن ژنگفی ( Ren Zhengfei ) در سال ۱۹۸۷ تاسیس شد . رن ژنگفی فارغ‌التحصیل دانشگاه چونگ‌کنیک ( Chongqing University ) چین است . او بعداز فارغ‌التحصیلی به موسسه تحقیقاتی ارتش جمهوری اخلاق چین پیوست و به‌عنوان یک محقق فناوری در‌این این شرکت شاغل شد .


رن ژنگفی کمپانی هواوی را در سال ۱۹۸۷ با ۲ هزار دلار سرمایه نخستین تاسیس کرد . شرکت هواوی در اولِ کار خویش تجهیزات سوئیچینگ را برای سیستم‌های مخابراتی می‌ساخت . این موسسه مشاوره‌های تخصصی در حوزه ارتباطات برای شرکت‌های متعدد در داخل و بیرون از هم ارائه می‌داد .
Back to posts
This post has no comments - be the first one!

UNDER MAINTENANCE